Używane auto na kredyt – wskazówki

Jeżeli chcesz kupić samochód, czy to używany, czy też nowy, masz sposobność zasięgnąć kredytu, który określa się jako swego rodzaju kredyt samochodowy. Pozwala on na to, żeby zainwestować w pojazd za określoną kwotę pożyczoną od instytucji finansowej. Zanim jednak podpiszesz z kimkolwiek umowę, koniecznie powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych wskazówek dotyczących takich form pożyczkowania.

Zastaw rejestrowy

Jako zabezpieczenie kredytu na auto rozumie się zastaw rejestrowy. Dzięki informacji o tym, która jest uwzględniana w rejestrze zastawów prowadzonych przez sąd rejestrowy, instytucja finansująca jest chroniona. Kredytobiorca nie spłaca zobowiązań, więc auto automatycznie jest przekazywane placówce, która przekazała kupującemu środki pieniężne na jego zakup.

Depozyt karty pojazdu

Jeszcze jedna kwestia to depozyt karty pojazdu, który wiąże się z tym, że przez pełen okres kredytowania karta pojazdu ma być zdeponowana w instytucji bankowej. W praktyce, do momentu spłaty całości zaciągniętego kredytu, nie ma sposobności sprzedaży samochodu kredytowanego. Jeszcze jedna kwestia, jaka często występuje wśród instytucji bankowych, to cesja polisy AC. To swego rodzaju przeniesienie praw z umowy ubezpieczenia i to na placówkę bankową.