Ubezpieczenie kredytu

Ubezpieczenie kredytu jest to opcja, która proponowana jest wszystkim klientom instytucji bankowych, niezależnie od tego jaki rodzaj kredytu zaciągają, a także niezależnie od wysokości środków pieniężnych pożyczanych jako kredytobiorca. Warto wiedzieć, że tenże „dodatek”, jakim jest wspomniane powyżej ubezpieczenie wcale nie jest przymusowe. Czy zatem warto z niego skorzystać? Poczytaj poniżej.

Generalnie ubezpieczenie kredytowe jest terminem wyjątkowo rozlegle rozumianym. Często jednak, chociażby ze względu na nieznajomość zagadnień prawnych, konsumenci decydujący się na zobowiązania finansowe bez namysłu decydują się na wykupienie ubezpieczenia, a to pociąga za sobą spore koszty. To, jak dużo będziemy musieli zapłacić to natomiast kwestia indywidualna- zależy od tego, jaki rodzaj produktu chcemy ubezpieczyć, o to jaka kwota wchodzi w grę oraz jaki typ ubezpieczenia zostanie nam zaproponowany. Istnieje także opcja personalnego ubezpieczenia bądź wręcz odwrotnie – ubezpieczenia grupowego.

Niektóre instytucje bankowe zwiększają swoje zyski poprzez bazowanie na niewiedzy korzystających z ich usług konsumentów. Biorąc pod uwagę fakt, że wielu kredytobiorców nie ma pojęcia, iż ubezpieczenie pożyczki nie jest obowiązkowe, doradcy dokładają je do ogólnych kosztów kredytu i opłat z nim związanych. Pamiętać należy jednakże, iż wszyscy, którzy mają podpisany dokument w postaci umowy kredytowej z ubezpieczeniem, mają opcję rezygnacji z ubezpieczenia w dowolnej chwili.