Kredyt oddłużeniowy – na czym polega?

Szacuje się, że w Polsce nawet ponad połowa osób jest obciążona jakimś kredytem. Spłata niektórych jest datowana nawet na trzydzieści lat. Niestety zdarza się, że życie weryfikuje nasze plany, a oddanie należności okazuje się niemożliwe. Wówczas banki i firmy pożyczkowe wyciągają pomocną dłoń, proponując kredyty oddłużeniowe.

Kredyt konsolidacyjny – rozwiązanie dla nielicznych

KREDYT KONSOLIDACYJNYCelem kredytu konsolidacyjnego jest łatwiejsze spłacenie swoich zadłużeń. Okazuje się jednak, że to rozwiązanie nie jest dostępne dla każdego. Banki i firmy zabezpieczają się, żądając od pożyczkobiorcy 150% zabezpieczenia od początkowej kwoty. Zamkniętą drogę do kredytu konsolidacyjnego mają także osoby, które już od dłuższego czasu nie spłacają swoich zobowiązań oraz wobec których wszczęto egzekucję komorniczą. Ponadto kredyt oddłużeniowy nie jest dostępny dla osób, które według banku nie rokują dobrze, czyli ich sytuacja materialna nie zmienia się od dłuższego czasu.

Kredytowa alternatywa

Jeśli nasza sytuacja finansowa naprawdę nie wygląda dobrze, nie możemy liczyć na kredyt konsolidacyjny, warto pomyśleć o innym rozwiązaniu. Niektóre firmy pożyczkowe postanowiły pomóc swoim klientom i dodały do swojej oferty bardzo atrakcyjne kredyty do nawet kilkudziesięciu złotych. Można je przeznaczyć na spłatę bieżących zadłużeń. Szczegóły takich ofert i porównanie najlepszych propozycji można znaleźć między innymi na https://www.zadluzenia.com/. Strona prezentuje ranking kredytów dla zadłużonych, wśród których aktualnie króluje ProfiCredit. Firma proponuje swoim klientom możliwość zaciągnięcia pożyczki nawet mając na głowie komornika sądowego. Ponadto proponują możliwość odroczenia płatności w przypadku problemów z płatnościami. Spłatę można rozłożyć nawet na 36 miesięcy, a żadne wstępne opłaty nie są wymagane.