Kredyt gotówkowy – przeczytaj, zanim weźmiesz

Wpakowanie się w zadłużenie nie jest trudnością. Wystarczy mieć stabilną, w miarę pewną pracę i od razu jesteśmy w stanie zyskać odpowiednią ofertę od konkretnej instytucji bankowej, do jakiej się zgłosimy. Warto jednak przed podpisaniem skrzętnie opracowanego dokumentu poczytać kompendium wiedzy na temat kredytowania i wszelkich kwestii z tym związanych. Poniżej nasze sprawdzony porady i cenne wskazówki.

Oprocentowanie

Nie zapominaj o tym, że pierwszą kwestią, na jaką musisz popatrzeć jest przede wszystkim wysokość oprocentowania. To nic innego jak odsetki, które trzeba będzie w stosownym czasie, wraz z ratą kredytową zwrócić placówce bankowej, w której zaczerpnęliśmy wsparcia finansowego. To, jak będzie wysokie oprocentowanie nie jest stałe i jednoznaczne. W dużym stopniu zależy to po prostu od instytucji bankowej. Generalnie w polskich bankach wynosi to między kilka a kilkanaście, a nawet 20 parę procent kwoty całego wziętego przez nas kredytu.

Kosz całkowity

Pełny koszt naszego kredytu to kolejna ważna sprawa, o jakiej ewidentnie zapominać nie wolno, decydując się na zadłużenie w jakimkolwiek banku. Nierzadko klienci w ogóle na to nie zwracają uwagi i w konsekwencji tego nie wiedzą, że decydują się nieświadomie na dużo większą kwotę całkowitą do zwrotu. Co może się kryć w tym przypadku? Przede wszystkim wchodzą w to rozmaite koszty ukryte, na jakie składają się między innymi opłaty za prowizję przy wypłacie transz bankowych, prowizję od przyznania kredytu, koszty za otwieranie limitu kredytowego.