Kredyt dla zadłużonych- jak sprawić, by był realny?

Posiadanie jednego kredytu wcale nie wiąże się z ograniczeniami, które uniemożliwiałby zaciągnięcie kolejnych pożyczek bankowych. Trzeba tylko umiejętnie poszukać tak, aby natrafić na korzystną dla nas placówkę, proponującą optymalne warunki oraz prezentująca interesującą nas ofertę. Więcej poniżej.

Po kredyty śmiało mogą sięgać osoby już zadłużone, ale raczej nie ma co liczyć na to, że jest to standardowe zobowiązanie finansowe udzielane nam w klasycznym banku. W przypadku standardowych instytucji pieniężnych, nie ma mowy o tym, żeby z negatywną historią BIK czy BIG móc ubiegać się o tego rodzaju wsparcie materialne. Co innego natomiast w tak zwanych parabankach. Do czasu, póki raty spłacane są regularnie, nie ma powodu do obaw. Warto wspomnieć, że parabanki proponują także tak zwane kredyty konsolidacyjne, a więc jeden „wielki” kredyt, za pośrednictwem którego rozkładane są w czasie wszystkie dotychczasowe płatności. Statystyczny dłużnik płaci wówczas mniejsze części swego zobowiązania, ale za to robi to systematycznie i to przekonuje bank do tego, by mu zaufać.

Kredyty konsolidacyjne to strzał w dziesiątkę dla tych niezmotywowanych do działań, którzy wychodzą z założenia, że przecież i tak nie ma szans, żeby udało się im spłacić całą pożyczkę, jaką ostatecznie zaciągnęli w instytucji finansującej, więc w konsekwencji tego rezygnują z jakiegokolwiek uiszczania rat. Mając kredyt konsolidacyjny, nie stanowi większej trudności postawienie na mniejsze spłaty, ale systematyczne, co jest pozytywnym zabiegiem, bowiem zapewnia wiarygodność klienta i nie zniechęca i nie demotywuje jego samego.