Kredyt dla bezrobotnych – jak uzyskać?

Osoby bezrobotne lub te, które posiadają negatywna historię w BIK-u są praktycznie całkowicie odcięte od możliwości zaciągnięcia kredytów. Nie posiadają żadnej zdolności kredytowej, a bardzo często potrzebują dodatkowej gotówki. Czy istnieje dla nich jakaś alternatywa? Choć nie wszyscy są tego świadomi, okazuje się, że tak.

Niezbędne formalności

Standardowy kredyt gotówkowy wymaga dostarczenia przez kredytobiorcę przede wszystkim zaświadczenia o zarobkach. Ponadto bierze się pod uwagę obciążenia miesięczne, liczbę osób pozostających na utrzymaniu kredytobiorcy i inne czynniki. W ten sposób bank lub firma pożyczkowa sprawdza wypłacalność klienta.

Problem pojawia się wówczas, gdy osoba nie ma żadnych przychodów i pozostaje bez stosunku pracy. Na szczęście oni także mogą liczyć na nagły zastrzyk gotówki. Firmy pożyczkowe typu ProfiCredit wyciągają rękę do bezrobotnych i proponują kredyty, które mogą rozwiązań wiele problemów finansowych.

Jak przebiega proces kredytowy?

Kredyt dla bezrobotnychCała procedura kredytowa dla osób bezrobotnych jest maksymalnie uproszczona. Wszelkie formalności możemy załatwić właściwie nie wychodząc z domu. Poprzez formularz kontaktowy składa się wniosek online. Już po chwili odstajemy decyzję kredytową. Zazwyczaj już po pierwszej terminowo spłaconej pożyczce firma proponuje kredyt tylko na dowód osobisty. Początkowo wystarczy natomiast zaświadczenie o wydawanym zasiłku dla bezrobotnych.

Tego typu przypadki opisane są na stronie www.zadluzenia.com.

Kredyt dla zaradnych

Kredyt dla bezrobotnych może rozwiązać wiele problemów finansowych. To bardzo dobry pomysł, by zainwestować w siebie – zrobić prawo jazdy, udać się na kurs językowy, zrealizować przydatne szkolenia. To znakomita inwestycja w siebie, która w przyszłości może zaowocować nie tylko dobrą pracą, ale także przypływem gotówki.